Bieg ukończony

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem (...)" /2 Tm 4,7/ Słowami św. Pawła możemy podsumować IV edycję Karawany Miłosierdzia Bożego.
Ostatniego dnia Pan nas wzruszał Swoją dobrocią i czułością. Rano zadzwoniła do nas pani ze Strzeżenic. Przeczytała na blogu, że byliśmy w jej wsi. Wraz z siostrą bardzo ubolewały, że nie było ich tego dnia w domu. Bardzo zależało im na tym byśmy omodlili Strzeżenice, gdzie jak mówią 90% mieszkańców to Świadkowie Jehowy. Gorąco zapraszały nas do siebie na obiad. Bóg wysłuchał pragnień, jakie były w sercach tych pań. Boże Miłosierdzie zaczęło przedzierać się przez mroki tej ziemi.O 13 udaliśmy się na obiad. Zostaliśmy tak serdecznie przywitani jak dzieci długo wyczekiwane przez swoją mamę. Było to bardzo miłe. Potem obiad, stół zastawiony po brzegi pysznym domowym jedzeniem :)

Po obiedzie kawa, ciasto, odpoczynek, rozmowy i modlitwy. Czuliśmy się tak dobrze jak we własnym domu :)

Na koniec wizyty Pan Jezus mnie zaskoczył. Uwielbiam Jego niespodzianki! Gospodyni domu okazała się być rehabilitantką. Z bloga dowiedziała się, że mam problem z kręgosłupem i zrobiła mi masaż, tak bardzo mi potrzebny! :)

W drodze powrotnej do Koszalina zajechaliśmy do kościoła w Mścicach i zostaliśmy tam na Mszy św. Tym razem Pan Jezus zrobił komuś niespodziankę używając nas. Msza św. była sprawowana w intencji małżeństwa z tygodniowym stażem. Młodzi małżonkowie mieli okazję wysłuchać orędzia Miłosierdzia i zawierzyć życie Matce Bożej.

Przemierzając ciemności dojechaliśmy do Koszalina.

 Zjedliśmy wspólnie ostatnią wieczerzę.
Nie jest łatwo zatrzymać się w podróżowaniu z Jezusem Miłosiernym i zasypiać z myślą, że jutro nie wsiądzie się na rower i nie ruszy w nieznane, ale to nie koniec naszej misji, bo w sercach naszych nieustannie brzmią słowa św. s. Faustyny "Miłosierdzie Pańskie wyśpiewywać na wieki będę przed wszystkim ludem." /Dz. 522/ Niech będzie chwała i uwielbienie umiłowanemu Panu naszemu przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Komentarze