Przed nami św. Stanisław Kostka

"Jedzie przed wami św. Stanisław Kostka" - tak mówił ks. biskup Edward Dajczak podczas Mszy św. przed naszym wyjazdem. Później niż zwykle, bo w drugiej połowie września zaczęliśmy podróż z Jezusem Miłosiernym, ale za to w towarzystwie zacnego patrona, św. Stanisława Kostki. Patron młodzieży w dniu swojego święta wspierał dziś nas w trudach pielgrzymowania, podczas jazdy w deszczu, wietrze i chłodzie.
Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały nas, ale rozgrzewały nas otwarte ludzkie serca, które nie szczędziły gościnności, a my odwdzięczaliśmy się tym, co mogliśmy ofiarować: szczerą modlitwę i dobre słowo.

W tym roku Karawana jedzie w liczniejszym składzie niż zwykle (14 osób), a część naszej ekipy to Bracia Miłosiernego Pana z Domu Miłosierdzia, najmłodsza w Polsce wspólnota zakonna :)

Dziś przemierzyliśmy dwie wioski: Gorzebądź i Skibno. Jechaliśmy tam, gdzie Pan nas prowadził, bo On wie najlepiej, gdzie być powinniśmy.
W Skibnie zaprosiliśmy ludzi na wieczorną modlitwę przy wizerunku Jezusa Miłosiernego. Cóż może być piękniejszego niż zakończenie dnia wspólnotową modlitwą?

W Skibnie zostajemy na noc. Pomimo remontu zostaliśmy przyjęci pod dach pięknego domu. Otrzymaliśmy tu też posiłek i co najważniejsze: gorącą herbatę :) Nasmarowaliśmy też obolałe miejsca maścią (2 osoby z naszej ekipy mają problemy zdrowotne). Prosimy Was o modlitwę o obfite owoce ewangelizacji. Do zobaczenia na drogach naszej diecezji! :)

Komentarze

  1. ,, Pan Jest Łaskawy, Pełen Miłosierdzia '' - ,, Bo Jego Łaska na Wieki ! ''
    Sercem i modlitwą zawsze z Wami - Magda K. , Kraków

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdrawiam Was, niech Dobry Bóg w Waszych sercach goszcząc, znajduje miejsce u tych, do których Was posyła. Niech Piękna Pani z La Salette wspiera modlitwą 💓
    Podhale duchowo jest z Wami 🙃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz