Nowe Życie

Dziś wstaliśmy wszyscy bardzo wypoczęci i gotowi do dalszej wędrówki. Pożegnaliśmy naszych dobrodziejów i ruszyliśmy dalej, aby głosić Boże Miłosierdzie.  


Bóg pokierował nas do Lejkowa. Tutaj spotkaliśmy się z niebywałą otwartością mieszkańców. Zaprosiliśmy wszystkich na modlitwę na godzinę 11.00. 


Po wysłuchaniu krótkiego świadectwa Krzysztofa, wspólnie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. 


Później był czas na rozmowy. Jedna z pań obdarowała nas nawet, świeżo upieczonym chlebem. 


Zostaliśmy również zaproszeni na przepyszną kawę.


Spędziliśmy ten czas w istnie rodzinnej atmosferze, rozmawiając o Bogu, o życiu gospodarzy, dzieląc się również naszymi doświadczeniami. Całe to spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą i śpiewem. 

Bóg kierował nas dalej, w kierunku Święcianowa, po drodze pozwalając nam obserwować piękno natury, między innymi bociana wśród pasących się krów:
 

Ze śpiewem na ustach dotarliśmy, aż do Ostrowca, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. 


Tak akurat się złożyło, że była to Msza, w której udzielony został sakrament Chrztu Świetego. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy być tego świadkami. 


Dzisiaj również rozstajemy się z dwoma uczestnikami naszej karawany: Agnieszką i br. Tymoteuszem, który pojedzie zasilić szeregi ewangelizacji wioskowej, która już jutro rozpocznie się w parafii Bukowo. Natomiast do karawany dołącza brat Samuel. 


Komentarze